Duvar Reklam Panoları

Duvar Reklam Panoları tabela ve reklamları genelde binanızın penceresiz, sadece duvar olan kısmına uygulanır. Duvar panolarının üretiminden bahsedecek olursak daha öncede anlattığımız gibi reklamın uygulanacağı duvarın resmini çekerek, bilgisayar üzerinden müşteriyle görüşerek tasarımı onaylatmanız gerekmektedir. Reklamın uygulanacağı alan belirlenir ve demir profiller hazırlanır, demir profiller duvarımızın üzerine düzgün olacak şekilde özenle monte edilir. Antipas ile boyanması gereken bu demir profillerin üzerine aynı ölçüde su kontrası çakılmalıdır ve su kontrasının kalınlığı ortalama 8 mm. olmalıdır. Su kontrasının ortasına ortalama 30 mm. bir demir vida çakılır ve demir profillerimizin üzerine monte edildikten sonra germe işlemi yapılır.
Vinil germe işlemine uygun bir vinç getirilmelidir. İşlem görselin üst kısmından başlanmalıdır. Üst orta kısmından başlayıp ilk önce sağ tarafa doğru güzelce ve gergin bir şekilde gerip sonrada sol tarafını aynı gerginlikte olacak şekilde germemiz gerekmektedir. Üst kısmın gerilmesi bittikten sonra sıra branda (Vinil)’nın altını germeye gelir. Vinylin alt orta kısmından aşağı ve sağa doğru çekerek vinili geriyoruz. Bu işlemi sol taraf içinde yapıyoruz. Vinilimizi üst ve alttan gönye ölçüsünde gerdikten sonra sağ ve sol bölümleri de geriyoruz böylelikle vinilimiz duvara hiçbir kırışıklık olmadan gerilmiş oluyor. Bu vinil germe işini tecrübeli ustalara yaptırmanız sizin için daha iyi olur. Çünkü çok dikkat gerektiren bir işlemdir.

Vinyl germek için Vinil’den yaklaşık 10-20 cm. gibi 4 yüzeyinden de renkli pay bırakmalısınız ki böylelikle rahatlıkla germe yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra da demir karkasınızın dış yüzeyinden vinylinizi sıfırlayıp kesebilirsiniz. Renkli pay dediğimiz işlem renkleri farklı olan kısımları dışarıda bırakmaktan oluşur böylelikle yanlış bir germede beyaz renk açığa çıkmayacaktır ve hata bulunmayacaktır. Vinyl germe işlemini bitirdikten sonra uygun boyutlardaki ve uygun renklerdeki çerçevemizi monte ediyoruz ve duvar panomuzu tabela ve reklam işini bitirmiş oluyoruz. Müşterilerimizin dileğine göre Vinil uygulanan bölgenin arkasına ışıklı aydınlatma işelmi de uygulanabilir. Tavsiye edilen dış mekana uygun bir projektör kullanılmasıdır. Bu projektörün gün ışığı renginde olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Aksi takdirde uygulanan işlemin sonucundan memnun kalınmayılabilir. Tabela ve reklamınızın boyutuna göre kaç adet aydınlatma ürünü kullanılacağına karar verilmelidir.