Cephe Giydirmenin Püf Noktaları ve Ömrü

Yazılarımızda montaj aşamalarından ve püf noktalardan bahsetmiştik. Fakat bu başlıkta tekrar üstünden geçmek iyi olur.

Komple cam yüzeyli işlemlerin giydirilmesi için cephenin yükseklik kısmını tek parça olarak basılması gereklidir. Başka bir değiş ile yükseklik 15mt ise genişlikte 1mt ise bu ürünü tek parça basılmalıdır, sonrasında derzlere gelen kısımları kesilmelidir. Bu uygulamanın yapılması size montaj aşaması için büyük bir zaman kazandıracakdır.
Camınızın genişliğinin 100cm. olduğunu varsayarsak bu cam için gerekli olan 102 cm.’ lik baskı (renkli pay kısmı) üretmelisiniz. Bu işlem görseli yanlışlıkla kaydırsanız bile yanlışınızı düzeltebilmenizi sağlayacaktır. Sıcak havalarda baskının fazla gerilmesi yapıştırılacak diğer bir baskının hizalandırılmasını zorlaştıracaktır.

Montaj aşamasında keçe ragle kullanılması ve soğukta montaj yapılmamasına gayret gösterilmesi önemli bir detaydır. Yağışlı ve nemli havalarda montaj yapılması kesinlikle sakıncalı olup yapıldığı takdirde garanti kapsamı dışına çıkacağını müşterinize belirtmelisiniz.

Cephe Giydirmenin Ömrü

One Way Vision ürünü çok hassas olduğu için garantisi uzun süren bir ürün değildir. Türkiye şartları çerçevesinde en fazla 1 yıl garanti verilen bu ürün için dünyanın en iyi malzemesi olarak tanımlanan ürünler için 6 aylık bir garanti süresi verimektedir. Firma, işçiliğine güvendiği takdirde bu garanti süresinin üzerine ek garanti süresi verebilir. Bu ürünlerin garantisi bu kadar kısa olmasına rağmen bu ürünlerle yapılan işlemler 5 ila 7 yıl yıpranmadan devam etmektedir.

Cephe Giydirme için Yasal izinler

Reklam Giydirmesini yapacağınız cephenin fotoğrafları çekildikten sonra, cephe üzerine uygulayacağınız görsel çalışmalarınızı reklamcınıza gösterip çalışma örnek isteyiniz. Renkli çıktınızı aldıktan sonra orijinal ölçülerini de almayı unutmayınız.

Bu bilgiler ışığında izin işleriyle ilgilenen firma yetkilisi veya belediye görevlilerine danıştıktan sonra gerekli miktarda vergi ödersiniz ve reklam giydirmeli cepheniz yasal olarak onaylanmış olur.

Cephe Giydirmenin Reklama Etkisi

Firmanızın prestiji ve kalitesi cephe üzerine uygulanan reklam sayesinde artacaktır. Ürününüz reklamınız uygulanmış bina önünden geçen herkes tarafından görülecektir ve dikkat çekecektir. Reklamınızın bulunduğu bölgede neredeyse herkes tarafında tanınacak tabiri caizse akıllara kazınacaktır. Diğer reklam çeşitlerinde olduğu gibi Bina Reklam Giydirme’de kendine özgü bi etkisi vardır. Hacim arttığı sürece reklamın da etkisi aynı oranda artacaktır.