Çatı Tabelası

Çatı Tabela uygulamalarında tabelanın dayanıklılığı ve sağlamlığı kadar çatı yapısının ve binanın sağamlığı da aynı derecede önemlidir. Bu nedenle yapı sağlamlığı için inşaat mühendisi, tabela iskeleti sağlamlığı için makine mühendisi bulundurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu tabela türünü yapmanız doğru olmayacaktır.

Çalışmaya başlarken öncelikle çatı tabela uygulanacak yer belirlenir ve çalışmalar yapılır. Yüksekte montaj yapıldığından rüzgar gibi etkenlere karşı çok dikkatle montaj yapmak gerekir.

Çatı Tabela ve reklam sistemlerinde Kutu Harf, Vinyl Germe, Işıklı ve Işıksız Tabela ve reklam sitemleri kullanılabilir. Vinyl germe, Branda ( Vinyl ) Germe işlemi yapılırken muhakkak vinyllere hava kanalları açılmalıdır. Böylece tabelaya rüzgâr tarafından uygulanan hava basıncı azalacaktır.

Kurumunuzun bulunduğu binaya bu uygulamayı yapmak için belediyeden izin almanız yeterli olacaktır. Ancak size ait olmayan bir binanın çatısına uygulama yapmadan önce bina sakinleriyle, sahipleriyle anlaşmanız, kira, süre ve bunun gibi diğer değerleri belirleyip sözleşme imzalamanız gerekebilir.

Çatı Tabela uygulamalarında genellikle dıştan aydınlatma kullanılmaktadır. Plexiglas malzemeden yapılan kutu harf gibi uygulamalarda ise içten aydınlatma seçeneği de bulunmaktadır.