Cephe Giydirme

2007 yılında kurulmuş olan Fikir İxir, 10.yılında Cephe Giydirme hizmetine yüksek teknolojinin, becerinin ve deneyimin getirdiği kalitesiyle devam etmektedir. Türkiye’nin en önde gelen kurumsal firmaların ilk tercihi olmaya gururla devam ediyoruz.

Cephe Giydirme Seçenekleri

One Way Vision (Delikli Folyo)

One Way Vision (OWV), cam yüzeyli binalarda uygulanan bir malzemedir. Tek Yönlü Görüntü anlamına gelmektedir. Delikli ve yapışaknlı bir materyaldir. Cam yüzeye uygulanan OWV, dışarıdan baskının net bir şekilde görünmesini sağlar. İçeriden ise yüzeyde ince bir cam film varmış gibi görünür, dışarısının açıkça görünmesini sağlar. OWV materyalinin içeriye gelen güneş ışığını az miktarda kesme gibi bir özelliği de vardır.

Folyo Kaplama

Cam yüzeylere ya da kompozit panel yüzeylere uygulanır. Cam üzerine uygulandığında OWV’de olduğu gibi içeriden dışarıyı görmek mümkün olmaz. Bu yüzden kör yüzeylerde kullanılır.

Mesh Germe (Delikli Vinyl)

Cama yapıştırmalı uygulamalarda sonuç alınamayacak cam yüzeylerde (eski binalar gibi) cepheye demirden bir iskelet oluşturup üstüne delikli bir vinyl materyal gererek uygulanır. OWV gibi içeriden dışarıyı görmek mümkündür.

Vinil Germe (Vinyl Germe)

Binaların kör yüzeylerine demir iskeletin üstüne gerilir.

Kumlu Folyo (Buzlu Folyo)

Bu malzeme içerinin görünmemesini sağlar ancak ışığı kesmez. Dekoratif amaçla da sıklıkla kullanılan bu materyale dijital baskı yapmak mümkündür.

Cam Filmi

Bu ürün binaların cam yüzeylerine güneşi kesmek ve dışarıdan şık bir görünüm oluşturmak için kaplanır. İçeriden dışarısı rahatlıkla görülebilir ancak içeriye giren güneş ışığı miktarında ciddi bir azalma gözlemlenir.

Cephe Giydirmede Önemli Noktalar

Binanın cephe resimleri düzgün bir şekilde bölgenin tamamı olacak şekilde resmi çekilmelidir. Biz bu resimleri alıp üstüne yapılacak işlemin bir örneğini oluşturup genel bir görüntü çerçevesinde uygulamanın bir önizlemesini yaparız. İşlem yapılacak cephenin yükseklik ve genişlik ölçülerini belirleyip resmin üzerine yazarız. Bu işlemden sonra cam gibi özen gerektirecek yerlerin ölçüsünü alırız. Devamını Oku…

Öncelikle reklam uyglanacak cephenin yüzeyi deterjan yardımıyla temizlenmelidir. Bu temizliği yapmanın amacı havadan gelen toz parçalarını, egzoz dumanlarının bıraktığı lekelerinin cepheden çıkarılmasını sağlamaktır. Devamını Oku…

Cam cepheli binaları reklam uygulamasında genelde Delikli Folyo adı verilen işlem uygulanır. Delikli Folyo cam gibi saydam görüntüsü olan yerlerde kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu malzemenin kendine has özelliklerine önceden değinmiştik. One Way Vision, (Van Vey Vijın olarak okunur) cam üzerine yapıştırıldıktan sonra kendi özelliği sayesinde camın iç tarafından bakan biri camın dış tarafındaki her şeyi görebilir. Ancak cam gibi yüzeylerde az da olsa folyo kullanan firmalar bulunmaktadır. Devamını Oku…

Yazılarımızda montaj aşamalarından ve püf noktalardan bahsetmiştik. Fakat bu başlıkta tekrar üstünden geçmek iyi olur.Komple cam yüzeyli işlemlerin giydirilmesi için cephenin yükseklik kısmını tek parça olarak basılması gereklidir. Başka bir değiş ile yükseklik 15mt ise genişlikte 1mt ise bu ürünü tek parça basılmalıdır, sonrasında derzlere gelen kısımları kesilmelidir. Bu uygulamanın yapılması size montaj aşaması için büyük bir zaman kazandıracaktır. Devamını Oku…

Cephe Giydirmede Uygulama Videosu